מורחב היסטוריה

"איננו יכולים להימלט מן ההיסטוריה", אברהם לינקולן

תכנית הלימודים

לימודי המורחב כוללים שתי יחידות של הערכה חיצונית ויחידת לימוד אחת שהיא עבודת חקר.

מורי המורחב בבית ספרנו בחרו ללמד נושאים מההיסטוריה הכללית על מנת לגוון את נושאי הלימוד – הואיל ותוכנית לימודי החובה, מרוכזת בעיקר בתולדות עם ישראל. בחירתם זאת נעשתה מתוך ניסיון אמיתי לשלב באופן נאות בין ההיסטוריה הכללית להיסטוריה היהודית, מתוך הכרה בחשיבות הבנת התהליכים הכלליים, ומתוך העניין הרב של תלמידים דווקא בהיסטוריה הכללית ובנושאים אוניברסליים.

יחידות הלימוד ואופן ההערכה

נושאים מרכזיים ביחידת ארה"ב (1 יח"ל)נושאים מרכזיים ביחידת יפן (1 יח"ל)
מלחמת האזרחים
השפל הכלכלי הגדול
מלחמת העולם השנייה
המלחמה הקרה
מארץ הסמוראים למדינה מודרנית
השלטון הקיסרי ביפן
מלחמות ואימפריאליזם יפני
פרל הארבור ומלחמת העולם השנייה

הערכה חיצונית בכיתה י"ב – בחינה מתוקשבת בנושא ארצות הברית ויפן כמעצמות מתהוות אשר הולכות באמצע המאה ה-20 לקראת עימות גלובלי שישנה את העולם.

יחידת לימוד – עבודת חקר

יחידת הלימוד ההיסטוריוגרפית תלמד לאורך שנה (בכיתה יא' או יב'). במסגרתה ילמדו תלמידי המורחב כיצד לכתוב עבודת חקר תוך עיסוק בסוגיות היסטוריות והיסטוריוגרפית שונות על פי בחירת המורה המנחה.  בסוף השנה יגישו עבודת חקר, המהווה יחידת לימוד שלמה.

תנאי קבלה

  • תלמידים שסיימו בציון של 80 ומעלה במקצוע היסטוריה  בכיתה י'
  • המלצת המורה להיסטוריה שלהם

אוכלוסיית היעד

  • תלמידי בית הספר  שרוצים ומוכנים להשקיע
  • עליהם להיות אוהבי היסטוריה, סקרנים, בעלי יכולת טובה בקריאה וניתוח טקסט, הבנה והתמצאות במקורות היסטוריים, ניסוח וכתיבת עבודות, ובעיקר – בעלי נכונות ללמוד באופן עצמאי ובהיקף רחב.

לתשומת ליבכם

תלמידים המסיימים 5 יח"ל במקצוע היסטוריה זכאים לבונוס בחישוב הממוצע האוניברסיטאי. כמו כן, מכיוון שהם זוכים לבונוס על יחידות החובה זה מגדיל יותר את ציון ההתאמה שלהם לאוניברסיטה!

קישורים מהירים

פייסבוק ביה״ס

אינסטגרם ביה״ס